Nakts no 28. uz 29. oktobri 2013.gadā lielākajā daļā Latvijas tika pavadīta ar ļoti lielām gaidām par vētru. Par vētru runāja visās ziņās, radio un šis temats nospieda visas pārējās ierastās ziņas par nesaskaņām valdībā, lēmumu pieņemšanā un sporta panākumiem. Vētra pienāca un pārgāja vislielākos postījumus izdarot vidus Eiropā. Tiesa Latvijā tā pamanījās pat sagāzt kādu jaunceltni, citai noraut putuplasta siltumizolāciju un pat aizpūst logu. Protams, daudzi saskārās ar problēmu - izsists logs ar zaru vai kādu lidojošu priekšmetu, ko vētra pacēlusi gaisā un ietriekusi stiklā.

Ļoti labs preventīvs līdzeklis cīņai pret vētras radītajām sekām ir aizsargžalūzija vai aizsargslēģi. Jebkuram lidojošajam priekšmetam, pirms tas sadauzīs jūsu loga stiklu, nāksies arī salauzt aizsargžalūzijas alumīnija profilu. Aizsargžalūzijas plaši tiek izmantotas, piemēram, Vācijā, Francijā, Nīderlandē arī Polijā. Aizsargžalūzijas ne tikai aizsargā pret logu stiklu izsišanu, bet arī vasarā no karstās saules un ziemā no aukstā āra gaisa. Mūsdienās pieejami dažādi aizsargžalūziju profili - ekstrudētie (pastiprinātie), ar putu pildījumu labākai skaņas un siltuma izolācijai, kā arī aizsargreste vai aizsargsieti, kurus visbiežāk varam redzēt lielveikalos. Sen vairs nav tie laiki, kad visi aizsargslēģi ir tikai brūni vai alumīnija krāsā. Atkarībā no ražotāja un tā spējas pārorientēt savu krāsošanas cehu, pieejamas ir visas pamatkrāsas kā arī koka imitācija, kas īpaši aktuāla ir koka guļbūvēm vai mājām ar koka apdari. 

Tā kā profili ir perforēti (mazi caurumiņi slēģa profila augšpusē), tas ļauj jums aizsargžalūziju izmantot arī kā parastu rullo žalūziju vasarā un atstāt to priekšā logam pusatvērtu. Pateicoties tieši perforācijai, pusaizvērtā aizsargžalūzija laidīs cauri gaismu, tai pat laikā aizturot siltumu un logs neizskatīsies kā aiznaglots no ārpuses. Aizvērtā veidā aizsargžalūzija, it sevišķi, ja profils ir ar putu pildījumu, nodrošinās lielāku skaņas un trokšņu izolāciju, kas īpaši aktuāli ir tiem, kuri dzīvo urbānā vidē vai pie auto maģistrālēm. Un, protams, aizsargžalūzija būs papildus drošība gan pret nelūgtiem viesiem un skatieniem, gan pret dažādām dabas stihijām - vētrām, krusu, spēcīgu lietu.

www.aizsargzaluzijas.lv